вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 4

Прогласена вонредна состојба во Србија

poplava

Поврзани вести

Српската Влада прогласи вонредна состојба на територијата на целата држава, соопшти премиерот на Србија, Александар Вучиќ.

Одлуката уследи по барање на српскиот Републички штаб за вонредни ситуации. Српската влада денеска побара помош од Европската комисија, Русија и Словенија.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести