среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 58

Прогноза: Четиригодишни времиња во еден ден

sonce

Поврзани вести

Во текот на денешниот ден ќе имаме можност да „вкусиме“ помалку од секое годишно време бидејќи метеоролозите за денеска ни најавуваат по малку облаци, сонце, дожд, па дури и снег, а сето тоа „зачинето“ со ветер.

„Променливо облачно со сончеви периоди и со повремен локален дожд, а на планините слаб снег. Ќе дува слаб до умерен северен ветер“, најавуваат од Управата за хидрометеоролошки работи.

Температурите ќе се движат од пет степени во високите планински региони до 15 степени во јужните делови од земјата. Во Скопје ќе преовладува слично време со температура од 13 степени.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести