среда, 26 јули 2017  |  Вести денес: 49

Пролетна маска за лице од јагоди

Јагодите освен што се многу вкусни, се и добро средство за тонирање и подмладување на кожата на лицето поради големата количина витамини и антиоксиданти што ги содржат. Ви предлагаме едноставен рецепт како да си направите природна маска од јагоди во домашни услови.

Последни вести

Потребни ви се:
– неколку јагоди,
– една лажичка мед,
– неколку лажици јогурт.

Измешајте ги состојките со блендер и нанесете ја смесата на лицето. Тогаш е вашето време за релаксација. Имате половина час, а потоа исплакнете го лицето и вашата кожа ќе биде освежена и светла.

Најчитани вести