среда, 26 јули 2017  |  Вести денес: 0

Промашениот пенал на Рамос (ВИДЕО)

Untitled

Поврзани вести

Хрватскиот голман Даниел Субашиќ го одбрани пеналот на Серхио Рамос во 71 минута на вчерашниот натпревар против Шпанија, и го трасираше патот за победничкиот гол на Иван Перишиќ. По натпреварот Субашиќ истакна дека Срна му шепнал, а на него му кажал Модриќ како да одбрани.

Најчитани вести