Магазин

Време за промени: 5 тренди бои за коса

Време за промени: 5 тренди бои за коса

Време е за промени! Овежете ја косата со свежи и топли тонови кои ќе го отворат вашиот целоен изглед!

Често бојата на коса се менува сезонски, баш како што на крајот на секоја сезона ја менуваме шминката и гардеробата, изјави Рита Хазан, жената која Бијонсе и Џенифер лопез ги претвори во блонинки.

Вашата кожа со време може да се промени и затоа се препорачува да ја промените и вашата боја на коса. Нејзиниот стручен совет? Осмелете се да одберете една или две топли нијанси, од моменталните бои. Новата боја ги менува вибрациите и енергијата на личноста, па со самото тоа влијае на доброто расположение.

 

Нова руса

Прамените на Бијонсе со текот на времето станаа посветли од било кога. За оддржување на ваков изглед, Рита го препорачува нејзиниот производ Ulimate Shine Color Gloss, кој на косата и ја дава потребната влага. Нејзина препорака е да се користи еднаш неделно.

LAS VEGAS, NV - NOVEMBER 21: Beyonce Knowles looks on before Miguel Cotto takes on Canelo Alvarez in their middleweight fight at the Mandalay Bay Events Center on November 21, 2015 in Las Vegas, Nevada.   Al Bello, Image: 267320789, License: Rights-managed, Restrictions: , Model Release: no, Credit line: Profimedia, AFP

Чоко-костенлива

Вистинско време е да ја овежите косата со некоја потопла нијанса, како Ријана. На оваа боја не и е потребен додатен сјај, бидејќи сама по себе е богата и раскошна нијанса која изгледа доста природно.

Бакарно-розева

Благодарејќи на оваа нијанса црвенокосите ги гледаме малку поинаку. Румер Вилис ја прослави оваа боја која е посветла од црвената со розеви прамени. Дефинитивно освежување во ладните денови кои следуваат.

Платинеста со прамени

Оваа боја не е ниту златна, ниту сива, така да слободно можеме да кажеме дека оваа кул нијанса се наоѓа помеѓу две бои. Погледнете ја Рита Ора и ќе сфатите зошто веднаш треба да го прифатите овој тренд.

Rita Ora has posted a photo on Instagram with the following remarks: Rehearsals. Italy thank you for having me! And Andrea Bocelli the honour to sing with you is incredible stay tuned! Dec 11th!  Instagram, 2015-11-23 12:02:23.  Photo supplied by insight media. Service fee applies. This is a private photo posted on social networks and supplied by this Agency. This Agency does not claim any ownership including but not limited to copyright or license in the attached material. Fees charged by this Agency are for Agency's services only, and do not, nor are they intended to, convey to the user any ownership of copyright or license in the material. By publishing this material you expressly agree to indemnify and to hold this Agency and its directors, shareholders and employees harmless from any loss, claims, damages, demands, expenses (including legal fees), or any causes of action or allegation against this Agency arising out of or connected in any way with publication of the material., Image: 267378178, License: Rights-managed, Restrictions: Photo supplied by insight media. For editorial use only. Single rate handling fee required., Model Release: no, Credit line: Profimedia, Insight Media

 

Драматична црна

Оваа сезона ја бираме најцрната боја! Монохроматската, темна нијанса која ја носи Венеса Хаџенс е најдобриот избор за љубителите на лесно одржлива коса.