петок, 28 јули 2017  |  Вести денес: 0

Промени во распоредот: Еве во колку часот ќе играме против Хрватска

Познати се термините за натпреварите на македонската ракометна репрезентација за вториот дел од фазата на Европското првенство.

mk-reprezentacija-rakomet

Поврзани вести

Познати се термините за натпреварите на македонската ракометна репрезентација за вториот дел од фазата на Европското првенство.

Македонската ракометна репрезентација ја чекаат нови три тешки натпревари на Европското првенство. Против Хрватска играме утре и тоа во најдоцниот термин (20:30 часот), по што на 25 се среќаваме со Норвешка, дуелот стартува во 18:15 часот. Последната средба ја играме против Белорусија во 16 часот.

РАСПОРЕД ЗА НАТПРЕВАРИТЕ (ВТОРА ФАЗА)…

Најчитани вести