четврток, 20 октомври 2016  |  Вести денес: 55

Променливо облачно со краткотраен дожд

promenlivo-500

Последни вести

Времето во Македонија претпладне ќе биде променливо облачно со повеќе сонце во јужните делови од земјата. Попладне облачноста насекаде ќе се зголеми и ќе има појава на краткотраен дожд, а на југоисток со појава на грмежи. Ќе дува слаб до умерен северен ветер.

Утринската температура ќе се движи од девет до 15, а дневната од 18 до 24 степени.

Во Скопје времето претпладне ќе биде променливо облачно, а попладне со услови за појава на краткотраен дожд. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. Утринската температура ќе се спушти до 14, а дневната ќе се искачи до 22 степени.

Во четврток и петок ќе настапи стабилизирање на времето.

За време на викендот во попладневните часови ќе има услови за краткотраен дожд и грмежи, а температурата полека ќе се покачува.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести