вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 8

Променливо облачно со поројни дождови и грмежи

rain-630x420

Поврзани вести

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со поројни врнежи од дожд и грмежи и засилен ветер, особено во попладневните часови.  Локално се можни поинтензивни процеси со изолирана појава на град и електрични празнења.

Температурата ќе се движи од 17 до 21 степен.

Во Скопје слично време, со температура до 21 степени.

В петок и сабота врнежите ќе бидат локализирани, во западните делови од земјава, а целосна стабилизација на времето со пораст на температурата се очекува од недела.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести