четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 51

Променливо облачно, со повремен дожд

delumno-oblacno-640x320

Поврзани вести

Сончево со мала облачност и со слаб променлив ветер.Максималната температурата ќе биде во интервалот од 15 до 23 степени.

Од утре попладне до сабота до пладневните часови ќе преовладува променливо облачно време со повремен дожд.

Во петок и во сабота ќе дува умерен до повремено засилен северен ветер. Од недела ќе следува период на стабилно време со благ пораст на дневните температури.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести