петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Променливо облачно со слаб локален дожд

delumno-oblacno-640x320

Последни вести

Времето  во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со слаб локален дожд. Во претпладневните часови во југозападниот дел од земјава ќе има слаб локален дожд . Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец.

Температурата ќе се движи од пет до 16 степени.

Во Скопје променливо облачно со сончеви периоди и со слаб локален дожд.  Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец.

Температурата ќе достигне до 13 степени.

Најчитани вести