петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Променливо облачно со сончеви периоди и ветер

1EA4DD42-5085-4127-9146-D5BB2219F623_cx43_cy2_cw57_w308_h173

Последни вести

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува умерен наместа засилен ветер од северен правец кој на моменти се очекува да достигнува брзина од околу 70 километри на час.

Утринската температура ќе се движи од седум до 13, а дневната од 12 до 19 степени.

Во Скопје слично време, променливо облачно со сончеви периоди и со умерен повремено засилен ветер од северен правец. Утринската температура ќе се спушти до девет, а дневната ќе достигне до 17 степени.

Потоа следува период на стабилно време со ниски утрински температури, а дневната температура ќе бележи пораст.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести