петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 65

Променливо облачно со услови за локален дожд

oblacno-vreme

Последни вести

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со услови за слаб локален дожд. Претпладне по одделни котлини ќе има појава на слаба магла. Ќе дува слаб до умерен ветер од југозападен правец.

Температурата од седум до 17 степени.

Во Скопје променливо облачно со сончеви периоди и со услови за слаб локален дожд. Претпладне по одделни котлини ќе има појава на слаба магла. Ќе дува слаб до умерен ветер од југозападен правец.

Температурата до 14 степени.

Најчитани вести