Македонија

Променливо облачно со услови за локален дожд

Променливо облачно со услови за локален дожд

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со услови за слаб локален дожд. Претпладне по одделни котлини ќе има појава на слаба магла. Ќе дува слаб до умерен ветер од југозападен правец.

Температурата од седум до 17 степени.

Во Скопје променливо облачно со сончеви периоди и со услови за слаб локален дожд. Претпладне по одделни котлини ќе има појава на слаба магла. Ќе дува слаб до умерен ветер од југозападен правец.

Температурата до 14 степени.