четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 51

Променливо облачно со услови за слаб локален дожд

oblacno

Последни вести

Времето ќе биде променливо облачно со услови за слаб локален дожд, со почести врнежи во северозападните и југоисточните делови од земјата. Ќе дува слаб северoисточен ветер.

Во утринските часови во дел од котлините ќе има услови за слаба магла.

Температурата ќе се движи од шест до 14 степени.

Во Скопје и околината ќе преовладува променливо облачно време со услови за слаб локален дожд. Ќе дува слаб северoисточен ветер.

Температурата ќе достигне до 12 степени.

Најчитани вести