среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 14

Променливо облачно, ветровито и студено време

studenoooooo

Последни вести

Времето ќе биде променливо облачно, ветровито и студено со услови да провејува слаб снег. Ќе дува умерен до засилен северен ветер.

Температурата ќе се движи од минус еден до минус пет степени.

Во Скопје ќе биде променливо облачно, ветровито и студено. Ќе дува умерен до засилен северен ветер. Температура ќе достигне до  еден степен.

Најчитани вести