четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Променливо облачно време

delumno-oblacno-640x320

Последни вести

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со слаб до умерен југоисточен ветер.

Утринската температура ќе се движи од еден до девет, а дневната од 12 до 17 степени.

Во Скопје времето ќе биде претежно облачно со слаб југоисточен ветер. Утринската температура ќе се сушти до четири, а дневната ќе се искачи до 14 степени.

Во четврток и во петок во поголем дел од денот ќе се задржи суво, но од петок навечер до недела претпладне ќе има повремени врнежи од дожд, особено во јужните делови од земјава.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести