вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 58

Променливо облачно време, попладне со пороен дожд

vreme-oblacno21

Последни вести

Времето во Македонија претпладне ќе биде променливо облачно со повремен локален дожд, а попладне нестабилно со пороен дожд, на места обилен и со грмежи, засилен ветер и изолирана појава на град.

Температурата ќе се движи од 20 до 30 степени.

Во Скопје и околината слично време со температурата до 28 степени.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести