сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Променливо облачно време со повремени врнежи од дожд

povremen_dozzd

Последни вести

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со повремени локални врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец.

Утринската температура ќе се движи од три до 11, а дневната од 13 до 17 степени.

Во Скопје утре слично време, претежно облачно со слаба магла. Во вечерните часови ќе има услови за слаб дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Утринската температура ќе се спушти до 11, а дневната ќе се искачи до 15 степени.

Утре и во петок претпладне ќе се задржи претежно облачно време со врнежи од дожд кои ќе бидат повеќе застапени во четврток. Температурите ќе бидат без позначителна промена.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести