вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Променливо облачно време со сончеви периоди

oblacno-vreme500

Последни вести

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Ќе провејува снег особено во претпладневните часови, а кон крајот на денот облачноста значително ќе се намалува. Ќе дува умерен повремено засилен ветер од северен правец.

Утринската температура ќе се движи од минус три до четири, а дневната од два до девет степени.

Особено силен ветер се очекува утре кога брзината повремено ќе достигне и до 70 километри на час. Во следните денови на повеќе места утринските температури ќе бидат негативни, а во петок минималните температури ќе се движат меѓу минус шест и еден степен, а дневните ќе бележат пораст.

Најчитани вести