Македонија

Променливо облачно време со температура до 17 степени

Променливо облачно време со температура до 17 степени

Времето ќе биде променливо облачно. Во утринските часови ќе има локален дожд, појава на магла и ниска облачност. Ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер.

Температурата ќе се движи од 12 до 17 степени.

Во Скопје слично време со температура до 16 степени.