сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Променливо облачно време со услови за краткотраен дожд

oblacno-vreme

Последни вести

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со услови за краткотраен дожд кој особено ќе биде изразен во југоисточниот дел на земјава.

Во утринските часови по одделни котлини и речните долови ќе има услови за појава на магла и ниска облачност. Ќе дува слаб, а на повисоките места и на планините умерен ветер од променлив правец.

Утринската температура ќе се движи од три до 10, а дневната од 11 до 16 степени.

Во Скопје времето ќе биде променливо облачно со слаб ветер од променлив правец. Во утринските часови ќе има услови за слаба магла и ниска облачност. Утринската температура ќе се спушти до пет, а дневната ќе се искачи до 14 степени.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести