четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 53

Променливо облачно време со засилен северен ветер

delumno-oblacno-640x320

Последни вести

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со умерен до засилен северен ветер и значителен пораст на воздушниот притисок, a максималната температура ќе се движи од три до 13 степени.

Во Скопје времето ќе биде променливо облачно со умерен до засилен северен ветер. Минималната температура ќе се спушти еден степен под нулата, а дневната ќе достигне до 10 степени.

Од Управата за хидрометеролошки работи најавуваат дека следува период на стабилно и суво време со ниски утрински температури, кои на повеќето места ќе бидат под нулата.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести