среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 48

Променливо облачно време

oblacno-vreme

Поврзани вести

Времето во Македонија ќе биде облачно. Во крајниот северозападен и крајниот југоисточен дел од земјава ќе има услови за слаб локален дожд. Ќе има и засилување на ветерот кој ќе биде од југозападен правец, а особено изразен ветер ќе има на повисоките места и на планините.

Утринската температура ќе се движи од седум до 14, а дневната од 21 до 26 степени.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести