четврток, 20 јули 2017  |  Вести денес: 47

Променливо облачно со повремен дожд

oblacno

Поврзани вести

Променливо облачно време со повремен дожд не очекува во текот на денешниот ден. Врнежите од дожд ќе бидат нагласени попладне во јужните и западните делови од земјата. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

Температурата ќе се движи од четири до 16 степени.

Променливо облачно со повремен дожд

Променливо облачно со повремен дожд

Во Скопје ќе биде променливо облачно со повремен дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

Температурата ќе достигне до 13 степени.

Во наредните денови променливо облачно и релативно топло време

Во наредните денови ќе преовладува променливо облачно и релативно топло време со повремени локални врнежи од дожд и умерен јужен ветер. Повеќе врнежи се очекуваат во сабота, кога повремено ќе дува и засилен јужен ветер.

Најчитани вести