вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 40

Променливо облачно со повремен дожд

Променливо облачно со повремен дожд

Променливо облачно со повремен дожд

Поврзани вести

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд, особено во западните и северните делови. Попладне ќе има услови за локална појава на грмежи. Ќе дува слаб до умерен северен ветер.

Утринската температура ќе се движи од осум до 16, а дневната од 23 до 30 степени.

Во Скопје слично време со утринска температура од 13, а дневна 28 степени.

Без поголеми промени на времето се до средината на наредната недела.

Најчитани вести