петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 46

Променливо облачно со повремени врнежи од дожд

promenlivo-oblacno-so-povremeni-vrnezhi-od-dozhd

Поврзани вести

Времето  во Македонија ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд. Ретки грмежи се можни на југот од земјава. Ќе дува умерен, а долж Повардарието повремено засилен северен ветер.

Утринската температура ќе се движи од 10 до 17, а дневната од 17 до 24 степени.

Во Скопје ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд.

Температурата ќе достигне до 21 степени.

Од понеделник следува период на претежно стабилно време со постепен пораст на дневната тремпература.

Променливо облачно со повремени врнежи од дожд

Променливо облачно со повремени врнежи од дожд

Најчитани вести