четврток, 20 јули 2017  |  Вести денес: 41

Променливо облачно со сончеви периоди

Променливо облачно со сончеви периоди и со слаб до умерен јужен ветер ќе преовладува ба територијата на Република Македонија, а температурата ќе се движи од шест од 13 степени.

sonce136

Поврзани вести

Променливо облачно со сончеви периоди и со слаб до умерен јужен ветер ќе преовладува ба територијата на Република Македонија, а температурата ќе се движи од шест од 13 степени.

Во Скопје променливо облачно со сончеви периоди и со слаб до умерен јужен ветер.

Темепратурата ќе достигне до 11 степени.

Утре претежно стабилно и потопло време

До вторник ќе преовладува претежно стабилно и потопло време. Од среда нашето подрачје ќе биде под влијание на неколку влажни бранови кои ќе условат променливо облачно и ветровито време со повремени локални врнежи од дожд.

Утре претежно стабилно и потопло време

Утре претежно стабилно и потопло време

Повеќе врнежи се очекуваат во среда, особено во западните делови, каде на планините во вечерните часови врнежите ќе бидат од снег.

Во среда попладне и во четврток повремено ќе дува засилен југоисточен ветер.

Најчитани вести