недела, 23 јули 2017  |  Вести денес: 17

Променливо облачно со температура до 19 степени

Променливо облачно време со температура до 19 степени не очекува во текот на денешниот ден.

promenlivo-oblacno-so-lokalni-vrnezhi-od-dozhd

Поврзани вести

Променливо облачно време со температура до 19 степени не очекува во текот на денешниот ден.

Времето ќе биде променливо облачно со умерен до засилен северозападен ветер. Во источните делови ќе има услови за слаб локален дожд. Температурата ќе се движи од 10 до 19 степени.

Во Скопје и околината слично време со температура до 18 степени.

Најчитани вести