Македонија

Променливо облачно со температура до 19 степени

Променливо облачно со температура до 19 степени

Променливо облачно време со температура до 19 степени не очекува во текот на денешниот ден.

Времето ќе биде променливо облачно со умерен до засилен северозападен ветер. Во источните делови ќе има услови за слаб локален дожд. Температурата ќе се движи од 10 до 19 степени.

Во Скопје и околината слично време со температура до 18 степени.