понеделник, 21 август 2017  |  Вести денес: 57

Променливо облачно време со слаб дожд

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно, во западните делови со слаб локален дожд, а во останатите делови сончево со умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен северен ветер.

cloudy

Поврзани вести

Утринската температура ќе се движи од седум до 14, а дневната од 18 до 24 степени.

Во Скопје времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со слаб северен ветер. Утринската температура ќе се спушти до 11, а дневната ќе се искачи до 22 степена.

Од четврток ќе преовладува сончево време со умерена облачност и со свежи, во повисоките места и студени утра. И натаму ќе дува умерен северен ветер.

Најчитани вести