среда, 29 март 2017  |  Вести денес: 49

Променливо облачно време со слаб ветер

oblacno-vreme500

Поврзани вести

Променливо облачно со слаб ветер од јужен правец не очекува во текот на денешниот ден.

Кон крајот на денот во западните и северните делови ќе има повремени врнежи од дожд кои во вечерните часови ќе се прошират на повеќе места. На повисоките планини ќе паѓа повремено снег.

Температурата ќе достигне 19 степени.

Во Скопје слично време со температура до 15 степени.

Променливо облачно со повремени врнежи од дожд и снег

Во текот на работната недела нашето подрачје ќе биде под влијание на серија влажни бранови од Медитеранот кои ќе условат променливо облачно време со повремени врнежи од дожд, а на повисоките планини повремен снег.

Облачно и свежо со поинтензивни врнежи од дожд се очекува во среда и петок, особено во западните и јужните делови. Дневната температура секојдневно ќе опаѓа за 2 до три степени.

Најчитани вести