сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Променливо облачно време со сончеви периоди

promenlivo-oblacno-so-lokalni-vrnezhi-od-dozhd

Поврзани вести

Денес не очекува променливо облачно време со сончеви периоди. Кон крајот на денот ќе се зголеми облачноста и во западните делови ќе има услови за појава на краткотраен дожд. Ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер, долж Повардарјето повремено засилен.

Утринската температура ќе се движи од пет до 12, а дневната од 18 до 23 степени.

 

Најчитани вести