недела, 23 јули 2017  |  Вести денес: 1

Променливо облачно време со температура до 19 степени

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и потопло. Ќе дува слаб ветер од јужен правец.

promenlivo_oblacno

Поврзани вести

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и потопло. Ќе дува слаб ветер од јужен правец.

Утринската температура ќе се движи од минус два до пет, а дневната  од 14 до 19 степени.

Во Скопје слично време, променливо облачно со сончеви периоди и со слаб ветер претежно од јужен правец. Утринската температура ќе се спушти до два, а дневната ќе достигне до 17 степени.

Во наредните денови ќе преовладува стабилно и суво време со пораст на температурата. Најтопло ќе биде во петок кога на повеќето места дневната температура ќе достигне и над 20 степени.

Најчитани вести