вторник, 25 јули 2017  |  Вести денес: 1

Променливо облачно време со сончеви периоди

promenlivo-500

Поврзани вести

Во текот на денешниот ден времето ќе биде променливо облачно со подолги сончеви периоди и со умерен, повремено засилен северен ветер, најизразен долж Повардарието.

Минималната температура ќе се движи од 11 до 20, а максималната од 24 до 31 Целзиусови степени. УВ индексот е 7.

Во Скопје исто така променливо облачно со подолги сончеви периоди и со умерен северен ветер кој повремено ќе засилува. Температурата ќе биде во интервал од 16 до 27 степени.

Во наредните денови ќе преовладува стабилно време со постепен пораст на температурата. Утре ќе продолжи да дува умерен до засилен северен ветер, кој ќе биде поизразен долж Повардарието.

Температурата побрзо ќе се покачи на крајот од работната недела и во целиов период ветерот ќе биде северен.

Најчитани вести