Македонија

Променливо облачно со врнежи од дожд и температури до 18 степени

Променливо облачно со врнежи од дожд и температури до 18 степени

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд.

Врнежите од дожд ќе бидат пообилни кон крајот на денот и во вечерните часови, особено во западните и северните делови. Ќе дува умерен до засилен повремено јужен ветер, кој на места ќе достигнува брзина до 80 км/час.

Температурата ќе се движи од осум до 18 степени.

Во Скопје ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд. Ќе дува умерен до засилен повремено јужен ветер.

Темепратурата ќе достигне до 15 степени.