понеделник, 24 јули 2017  |  Вести денес: 1

Променливо облачно со врнежи од дожд и температури до 18 степени

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд.

oblacno11

Поврзани вести

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд.

Врнежите од дожд ќе бидат пообилни кон крајот на денот и во вечерните часови, особено во западните и северните делови. Ќе дува умерен до засилен повремено јужен ветер, кој на места ќе достигнува брзина до 80 км/час.

Температурата ќе се движи од осум до 18 степени.

Во Скопје ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд. Ќе дува умерен до засилен повремено јужен ветер.

Темепратурата ќе достигне до 15 степени.

Најчитани вести