вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Променливо време, со дожд и грмотевици

dozd

Поврзани вести

Времето претпладне во Македонија ќе биде сончево со мала облачност. Попладне облачноста ќе се зголеми и ќе има изолиран развој на нестабилност со пороен дожд, грмежи и повремено засилен северозападен ветер.

Температурата ќе се движи од 22 до 34 Целзијусови степени.

Во Скопје претпладне ќе биде сончево со мала облачност, а попладне облачноста ќе се зголеми и ќе има изолиран развој на нестабилност со пороен дожд, грмежи и повремено засилен северозападен ветер. Температура ќе достигне до 32 Целзијусови степени.

Во наредните денови во попладневните часови ќе има локална појава на пороен дожд и грмежи.

За време на викендот времето ќе се стабилизира, а дневните температури ќе бидат значително повисоки.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести