среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 41

Промоција на CD од Стојков и изложба на слики од Запров

Промоција на CD од Стојков  и изложба на слики од Запров

Промоција на CD од Стојков и изложба на слики од Запров

Поврзани вести

Во мултимедијалниот културен  центар „Матица екслузив“ во Скопје утре во 19 часот, ќе биде промовирано CD од творештвото на познатиот композитор, музиколог и универзитетски професор Стојан Стојков. За делото на Стојков ќе говори проф.д-р Викторија Коларовска-Гмирја.

Во рамките на промоцијата ќе биде отворена и изложба на слики од композиторот и диригент Запро Запров. Изложбата ќе ја отвори писателот и публицист Георги Барбаровски.

Најчитани вести