сабота, 29 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Промоција на дела на Павел Шатев

Деветте тома од оставината на Павел Шатев ги објавија Македоника литера и Државниот архив на Република Македонија.

pavel satev

Последни вести

Промоцијата на собраните дела во девет тома на Павел Шатев, ќе се одржи утре во 12 часот, во Музејот на македонската борба во Скопје.

Деветте тома од оставината на Павел Шатев ги објавија Македоника литера и Државниот архив на Република Македонија.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести