сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 15

Промоција на електромобили и електровелосипеди

elektro-500

Поврзани вести

Јавното претпријатие „Градски паркинг“ денеска ќе ги претстави електромобилите и електровелосипедите на пунктот за изнајмување на овие возила на плоштадот „Македонија“.

На промоцијата ќе присуствуваат градоначалникот на Град Скопје, Коце Трајановски и директорот на ЈП „Градски паркинг“, Борче Јакимовски.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести