четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 56

Промоција на книга на Стојан Андов

tito

Поврзани вести

Утре во мултимедијалниот културен центар „Матица ексклузив“ во 12 часот ќе се одржи промоција на книгата „Јосип Броз Тито и распаѓањето на Југославија“ од Стојан Андов.

За најновото дело на познатиот политичар, публицист и прозен автор ќе говори проф. д-р Гордана Силјановска Давкова.

Стојан Андов во последниве десет години по активното повлекување од политиката ги објави мемоарските дела: “На мој начин”, “Источни патувања” и “Од мој агол”, како и романите “Стравот и љубовта”, “Кицо американецот” и “Враќањето на американецот”.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести