сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Промоција на книгата „И јас ја сакам Македонија“

kniga1

Поврзани вести

Здружението за развој на ромската заедница „Сумнал“ денеска ќе ја промовира книгата „И јас ја сакам Македонија“ чии автори се Фатма Бајрам Аземовска, Севдија Демирова Абдулова и Станче Димковска.

Промотор е Ана Зафирова, а обраќање ќе имаат Севдија Демирова Абдулова и Станче Димковска.

Книгата „И јас ја сакам Македонија“ е поддржана од Владата на Република Македонија.

МИА

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести