вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Промоција на книгата „Прилози кон историјата на македонската архитектура“

Vangel Bozinovski Pokana Promocija

Последни вести

Во Музејот на македонската борба, на 24 (петок) годинава во 12 часот , Книгоиздателството „Матица македонска“ од Скопје ќе ја промовира книгата „Прилози за историјата на македонската архитектура“ од Вангел Божиновски.

За ова најново дело на познатиот архитект и публицист ќе говорат Васил Иљов, Санде Стојчевски и Петре Башескии.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести