сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Промоција на книгата „Сега знам“ посветена на Љубе Цветановски

ljube

Последни вести

Во Домот на културата „Драги Тозија“ во Ресен денеска ќе се одржи промоција на стихозбирката „Сега знам“ од битолскиот поет Зоран Пејковски.

Книгата, која е во издание на издавачката куќа „Македонија Презент“ од Скопје, целосно е посветена на прерано починатиот поет, прозаист и телевизиски и филмски творец Љубе Цветановски.

За поетската книга „Сега знам“ покрај авторот ќе говорат и критичарите Панде Манојлов, Петре Димовски и Христо Петрески. 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести