сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Промоција на книгата „Семејни бизниси“ од Маја Пехчевска во „Матица ексклузив“

За книгата е користена литература и искуства од домашни и странски извори

Maja Pehchevska - Semejni Biz...

Поврзани вести

Во мултимедијалниот центар „Матица ексклузив“ утре напладне ќе биде промовирана книгата „Семејни бизниси“ од м-р Маја Пехчевска. Ова е прва студија на оваа тема на македонски јазик, во која клучните поенти се претпремништво, лидерство, одлуки и емоции.

Користена е бројна литература и искуства како од домашни, така и од странски извори.

За делото ќе говорот Проф. д-р. Александра Стојковска и Проф. д-р. Сашо Кожухаров.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести