понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

Промоција на книгатa „Знаеш ли да љубиш“ од Ивана Иванова – Канго

Книгата ќе биде промовирана во мултимедијалниот центар „Матица ексклузив“

Kniga Znaes li da ljubis - korica FINAL.indd

Поврзани вести

Во мултимедијалниот центар „Матица ексклузив“ денеска, со почеток во 12 часот, ќе биде промовирана книгата „Знаеш ли да љубиш“ од Ивана Иванова-Канго.

За делото ќе говорот Марија Петровиќ и Паскал Гилевски. Промоцијата ќе биде збогатена со музичко интермецо на Симеон Иванов – Канго.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести