понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

Промоција на Лабораторија за оптички комуникации

spiro ristovski

Поврзани вести

Министерот за образование и наука, Спиро Ристовски, денеска ќе присуствува на промоција на Лабораторијата за оптички комуникации, инсталирана на Факултетот за електротехника и информациски технологии при Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“ во Скопје.

 

 

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести