вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 48

Промоција на надградбата на електронскиот шалтер

Надградбата на електронскиот шалтер за електронското доставување на пријавите и исправите.

salaslsalteerer1

Поврзани вести

Во организација на Агенцијата за катастар на недвижности и Нотарската комора денеска ќе се промовира надградбата на електронскиот шалтер, во делот на електронското доставување на пријавите и исправите врз основа на кои се бара запишување во Катастарот на недвижности од страна на нотарите.

На промоцијата ќе присуствуваат директорот на Агенцијата за катастар на недвижности Славче Трпески и претседателот на Нотарската комора Зорица Пулејкова.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести