недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Промоција на новата кредитна линија на ЕБОР пред претставниците на локалната самоуправа

saracini sl

Поврзани вести

Министерот за економија, Ваљон Сараќини, денеска во рамките на активностите за промоција на новата кредитната линија на Европската банка за обнова и развој (WeBSEFF 2) од Регионалната Програма за енергетска ефикасност за Западен Балкан пред стопанските комори и единиците на локалните самоуправа, ќе учествува на презентацијата овојпат наменета за претставниците на локалната самоуправа.

На промоцијата ќе учествуваат претставници на Европската банка за обнова и развој, министерот за локална самоуправа Тахир Хани, претседателот на ЗЕЛС и градоначалник на Скопје Коце Трајановски и градоначалниците, кои ќе имаат можност да се запознаат со кредитните линии наменети за финансирање на проекти за енергетската ефикасност и обновливи извори на енергија, за кои можат да aплицираат општините и другите лица од јавниот сектор кои ќе изразат интерес да спроведат проекти за енергетска ефикасност и обновливи извори на енергија.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести