сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Промоција на нови наслови од проектот „Превод на 1000 стручни и научни книги“

knigi

Поврзани вести

Во читалната „1000 книги“ во Градскиот трговски центар денеска ќе биде промовирани нови 14 наслови од повеќе области од проектот „Превод на 1.000 стручни и научни книги“.

Досега се преведени околу 900 книги и учебници од кои се учи на најдобрите светски универзитети.

На промоцијата најавено е присуството на премиерот Никола Груевски и министерот за образование и наука, Спиро Ристовски.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести