петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Промоција на нови пластични контејнери

plasticni_kontejneri

Последни вести

Градот Скопје денес ќе ги промовира новите пластични контејнери за ЈП „Комуналана хигиена“ во Центарот за селекција на отпад на ЈП „Комунална хигиена“, кај бензинската пумпа на Макпетрол на булеварот Илинден.

На промоцијата најавено е присуството на градоначалникот на Град Скопје, Коце Трајановски и директорот на ЈП „Комунална хигиена“, Ракип Дочи.

Најчитани вести