четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 52

Промоција на прирачникот за креативен пристап во наставата

На Педагошкиот факултет во Скопје ќе биде промовиран прирачникот за креативен пристап во наставата

uciliste

Поврзани вести

Прирачникот „Креативен пристап во наставата – прирачник за наставници кои развиваат критичко мислење кај учениците“, денеска ќе биде промовиран на Педагошкиот факултет „Св. Климент Охридски“.

Прирачникот изработен од група автори содржи делови за планирање во наставата, оценување и техники за учење и настава, како и примери од реализирани часови по одделни наставни предмети во училишта во нашата држава.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести