понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 28

Промоција на првите дела од „Врвови во светската филозофија“

promobook

Поврзани вести

Првите дела од проектот „Врвови во светската филозофија, историја, психологија и психоанализа“ денеска ќе бидат промовирани на Филозофскиот факултет во Скопје.

Проектот предвидува превод на вкупно 366 капитални дела, со што на македонскиот читател ќе му се овозможи непосреден пристап до идеите и учењата што ги дефинираат светската филозофија, историја и психологија од нивните зачетоци до денес.

На промоцијата ќе се обрати министерката за култура Елизабета Канческа-Милевска.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести